ТУРИЗМ ЯК ЗАСІБ КОРЕКЦІЇ ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ УЧАСНИКІВ АТО

Ключові слова: психологічний туризм, PSY-туризм, езо-туризм,

Анотація

У статті досліджено психоемоційний стан учасників АТО. Виявлено, що лише третина респондентів вдало адаптувалася до міжособистісних стосунків. Однак є й такі, які відчувають зниження працездатності, що сприяє розвитку незадоволеності та необхідності у психологічній консультації. У ході дослідження в опитаних спостерігаються ознаки психоемоційної нестійкості, що заважає трудовій діяльності і впливає на поведінку у напруженій або стресовій ситуації. Учасники АТО, демонструючи неправильну самооцінку, важко встановлюють соціальні контакти і проявляють хворобливе ставлення до критики. Такі респонденти постійно відчувають напруженість у спілкуванні з іншими людьми, вони не готові йти на контакт, їм складно адаптуватися у соціумі. Аналіз морально-етичних норм засвідчив, що демобілізовані не готові їх дотримуватися, і в пріоритеті для них важливішими є свої інтереси, аніж групові. Ефективною допомогою для бійців АТО сьогодні вважається проведення психологічних туристичних подорожей, які поєднують комфортний відпочинок, захоплюючий туризм, найрізноманітніші і дієві методи навчання ("опен-еір" формати терапії – у повному контакті людини з природою і культурою (подорожі по "світових місцях сили" і в центри світових духовних традицій). Прикладами специфічних психологічних напрямів, що активно використовуються в туризмі, є ландшафтна терапія, фототерапія, евдемотерапія (терапія щастям), анімалотерапія.

Біографії авторів

ГАЛИНА ГУМЕНЮК

кандидатка педагогічних наук, доцентка, кафедра туризмознавства і краєзнавства, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"

ІННА ТКАЧІВСЬКА

кандидатка педагогічних наук, доцентка, кафедра теорії та методики фізичної культури, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"

ІРИНА ЦАП

старша викладачка, кафедра спортивно-педагогічних дисциплін, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"

Опубліковано
2022-04-06
Розділ
Наукові статті