ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ КРАЇНОЗНАВЧИХ ТЕКСТІВ НА ЗАНЯТТЯХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ

Автор(и)

  • Надія Денисюк кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя (м. Тернопіль, Україна)
  • Леся Назаревич кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов, Тернопільський національний технічний університет (м. Тернопіль, Україна)
  • Жанна Баб’як кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов, Тернопільський національний технічний університет (м. Тернопіль, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2021.24.42-47

Ключові слова:

українська мова як іноземна, комунікативний підхід, країнознавчі тексти, адаптація, методика викладання, інтерактивні вправи

Анотація

Статтю присвячено актуальній темі: вивченню країнознавчих текстів як основної комунікативної одиниці на заняттях української мови як іноземної. Викладені в статті ідеї проілюстровано прикладами, взятими з досвіду викладання української мови як іноземної в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.
Проведено аналіз сучасних досліджень та публікацій. Акцентовано на важливості враховувати лінгвокультуральний підхід, емоційну складову, добираючи пісні, фразеологізми, скоромовки, тематичні тексти. На прикладі ліричної пісні «Гуцулка Ксеня» продемонстровано, як на рівні тем, образів, лексем можна розповісти інокомунікантам про ментальні особливості гуцулів, культуру, природу, народні інструменти. Подано низку методичних напрацювань на е-платформах: open4ukrainian.education/gutsulka-ksenya/; http://bit.ly/rizdvyani-pisni-kolyadki, розкрито переваги роботи з онлайн-інструментами: Wizer.me (https://wizer.me/), Learningapps (https://learningapps.org), що надважливо в умовах дистанційного навчання. «Мета публікації — привернути увагу викладачів-мовників до необхідності підбирати
навчальні матеріали з урахуванням доцільності та практичного застосування інформації; зосередитися на розвитку комунікативної компетенції; довести доречність урізноманітнення завдань та прикладів; поділитися досвідом викладання української мови в середовищі іноземних студентів. Взято за основу герменевтичний, комунікативний, культурознавчий та ін. методи, важливості візуалізації дотекстових і післятекстових вправ, запитань, післятекстових коментарів. Методологічною основою цієї розвідки послугували праці Ганни Швець. Проаналізовано та описано змістове наповнення країнознавчих текстів, які сприяють формуванню лінгвокраїнознавчих знань про Україну, допомагають адаптуватися студентам-іноземцям до України та ознайомитися з її реаліями.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-01

Як цитувати

Денисюк, Н. ., Назаревич, Л. ., & Баб’як, Ж. . (2021). ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ КРАЇНОЗНАВЧИХ ТЕКСТІВ НА ЗАНЯТТЯХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ. Гірська школа Українських Карпат, (24), 42–47. https://doi.org/10.15330/msuc.2021.24.42-47

Номер

Розділ

СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР РЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА РОЗВИТОК ОСО