РОЗВИТОК НОВОГО ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ ЯК ШЛЯХ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Автор(и)

  • Тетяна Кучай доктор педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки, Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II (м. Берегове, Україна)
  • Віталій Гончарук кандидат педагогічних наук, викладач кафедри хімії, екології та методики їх навчання, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (м. Умань, Україна)
  • Наталія Рокосовик кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри української мови та літератури іноземної філології та перекладу, Інститут філології та масових комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ, Україна)
  • Тетяна Зорочкіна доктор педагогічних наук, доцент, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2022.26.28-31

Анотація

У статті розглядається актуальна глобальна проблема екологічного виховання та основні принципи збереження навколишнього природного середовища, розробка цілей і завдань екологічної підготовки фахівця, який має усвідомлювати важливість екологічної освіти, відповідно до сучасних підходів, визнаних у міжнародній педагогічній практиці. Підкреслено, що кваліфікація педагога будь-якої професії має гарантувати професійну готовність до реалізації завдань екологічного виховання. Особлива увага приділяється екологічній освіті, яка має забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв'язок природи і суспільства. Це також має допомогти молоді зрозуміти багатогранну цінність природи для суспільства загалом і кожного зокрема, навчити її вимог правильного ставлення до природи, спілкування з нею, норм правильної поведінки в процесі природокористування, розвивати прагнення та вміння брати активну участь у збереженні навколишнього середовища. Важливе місце в процесі екологічного виховання молодого покоління посідає формування екологічної свідомості. Процес формування екологічної свідомості особистості автори розглядають як важливу проблему сьогодення, як чинник формування професійної готовності майбутніх педагогів здійснювати здійснювати природозбережувальне учнів у школі. Зроблено висновок, що розвиток нового екологічного мислення дітей та юнацтва – це шлях до збереження навколишнього середовища, умова сталого розвитку, раціонального природокористування; важливою й необхідною умовою сталого розвитку є таке співіснування людини з природою, де в пріоритеті екологічні принципи, які уможливлюють стійке невиснажливе використання природних ресурсів (це особливо актуально за сучасних умов України); поширення екологічної інформації, системи знань про природу, розвиток екологічної теорії, її популяризація, створення оптимальних соціально-економічних, культурно-освітніх умов, що є основою для формування нового екологічного мислення та культури особистості.

Ключові слова: екологічне виховання, підготовка вчителя, виховання молоді, професіоналізм, довкілля.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-26

Як цитувати

Кучай, Т. ., Гончарук, В. ., Рокосовик, Н. ., & Зорочкіна, Т. . (2022). РОЗВИТОК НОВОГО ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ ЯК ШЛЯХ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. Гірська школа Українських Карпат, (26), 28–31. https://doi.org/10.15330/msuc.2022.26.28-31

Номер

Розділ

ТЕОРЕТИКО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ