Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".

Керівництво для авторів

Усі подані статті мають бути рецензовані.

Аспіранти, здобувачі, практичні педагогічні працівники без наукового ступеня подають до редакції рецензію-відгук провідного ученого з порушеної галузі наук за місцем роботи чи навчання автора, так зване "відкрите рецензування" (open peer review) офіційним рецензентом. Рецензія-відгук має містити інформацію про достовірність одержаних результатів, їх актуальність та новизну, а також практичну цінність з рекомендаціями до публікації статті. Статті наукових співробітників, кандидатів наук, докторів наук, а також рецензовані статті аспірантів, здобувачів, практичних педагогічних працівників приймаються до друку відповідно до процедури внутрішнього рецензування.

Види рецензування:

- одностороннє «сліпе» рецензування одним із членів редколегії (single-blind – рецензент знає про автора, автор про рецензента – ні);

- двостороннє «сліпе» рецензування (double-blind – обидва не знають один про одного).

Процес рецензування містить кілька кроків.

По-перше, рукопис може бути прийнятий до розгляду лише в тому випадку, якщо представлена робота не була опублікована або подана для публікації в іншому місці. По-друге, необхідно переконатися в тому, що стаття відповідає тематиці журналу. Наступний крок полягає в тому, щоб визначити, чи стаття підготовлена відповідно до правил, описаних у Правилах для авторів. Після цього стаття надсилається відповідному рецензентові. Рецензент уважно читає рукопис та надає індивідуальний відгук у формі звіту, що містить коментарі, зауваження та рекомендації, такі як "Прийняти подання", "Потрібні зміни", "Повторно подати на огляд", "Відхилити подання" тощо.

Редакційна колегія надсилає повідомлення авторові (авторам) електронною поштою або з остаточним рішенням, або з запитом на доопрацювання, який, своєю чергою, може бути прийнятий або відхилений авторами. Після того, як редактор отримує найновішу версію, стаття приймається до друку.

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.