Роль студентського самоврядування у забезпеченні якості вищої освіти

Автор(и)

  • Оксана Кондур Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • Наталія Котурбаш Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • Галина Михайлишин Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.8.1.65-71

Ключові слова:

студентське самоврядування, освітній процес, якість освіти, вища освіта, лідерство

Анотація

Сучасний стан розвитку української держави потребує подальшого реформування всіх сфер життєдіяльності української громади. Своєрідної уваги потребує демократизація принципів вищої школи. Оскільки студентство є рушієм думки суспільства, розробником унікальних ідей сучасного та прийдешнього, чинником формування та розвитку громадянського суспільства, тому демократизація студентського життя, активна участь студентів в роботі студентських організацій, формування лідерських навиків та вміння працювати в команді, приймати правильні рішення та нести відповідальність за їх виконання набувають особливої актуальності під час освітніх трансформацій.

Органи студентського самоврядування мають значний вплив на студентство та молодь. Діапазон такого впливу насамперед поширюється на реалізацію здобувача освіти в сучасному світі, задоволення його потреб, як в навчальному, так і в інших напрямках, зокрема у волонтерському, мистецькому, управлінському, соціальному тощо. Тому членство в студентських організаціях дає молодій людині цінний життєвий досвід, який вона пізніше може зреалізувати в практичній діяльності. Участь у студентському самоврядуванні сприяє розвитку у студентів лідерських якостей, формуванню у них активної громадянської життєвої позицій. Тобто діяльність студентського самоврядування в закладах вищої освіти спрямована на формування ціннісних орієнтирів молодого покоління.

Водночас студентське самоврядування – унікальний фактор реформування сучасної системи освітнього процесу в закладах вищої освіти. Здобувачі освіти активно долучаються до розробки, впровадження та акредитування освітніх програм, є експертами з акредитації Національного агентства із забезпечення якості освіти. У статті на конкретних прикладах продемонстровано дієвість органів студентського самоврядування у закладах вищої освіти, обґрунтовано необхідність їх розвитку як одного із чинників, що сприяє удосконаленню процесів забезпечення якості освіти.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2021-04-01

Як цитувати

[1]
Кондур , О. et al. 2021. Роль студентського самоврядування у забезпеченні якості вищої освіти. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 8, 1 (Квіт 2021), 65–71. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.8.1.65-71.

Номер

Розділ

Педагогіка

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають