Військово-політичне протистояння Російської Федерації та країн НАТО в Балтійському регіоні

Автор(и)

  • ІГОР ЦЕПЕНДА

DOI:

https://doi.org/10.15330/jpnu.6.2.9-16

Ключові слова:

російська агресія, воєнна агресія, військові навчання, ракетна техніка, протиповітря–на оборона, Балтійський регіон, країни НАТО

Анотація

У статті розглянуто комплекс проблем, що постали перед країнами НАТО в Балтійському регіоні в зв’язку з російською агресією в Україні. Схарактеризовано дії Російської Федерації у Калінінградській області, спрямовані на посилення її військової присутності за рахунок направлення найсучаснішої ракетної техніки, бойових броньованих машин, збільшення контингенту російських військ, переозброєння частин Балтійського флоту. Доведено, що Росія порушила Договір 1987 року про повну ліквідацію ракетних носіїв радіусу малої та середньої дії, упродовж останніх років здійснює масштабні воєнні навчання.

Показано, що внаслідок посилення російської загрози країни Балтії змушені переглянути свою воєнну стратегію, об’єднати зусилля задля запобігання можливої агресії з боку Росії. Підкреслено, що у військових навчаннях у регіоні беруть участь країни-члени НАТО, в тому числі Сполучені Штати Америки. Розглянуто питання військової співпраці Швеції з НАТО і США, яка часом викликає неоднозначні оцінки в шведських політичних колах. Звернено увагу на перспективи поглиблення військової взаємодії членів НАТО – Німеччини і Норвегії, США і Польщі. Визначено доцільність створення в Балтійському регіоні колективної протиповітряної оборони, здійснення інших заходів щодо стримання агресивних дій Росії.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2019-06-20

Як цитувати

[1]
ЦЕПЕНДА, І. 2019. Військово-політичне протистояння Російської Федерації та країн НАТО в Балтійському регіоні. Журнал Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 6, 2 (Чер 2019), 9–16. DOI:https://doi.org/10.15330/jpnu.6.2.9-16.

Номер

Розділ

Articles