Типові форми (шаблони) процесуальних документів, як елемент спрощення цивільного судочинства країн-членів ЄС

Автор(и)

  • М.М. Остап'як

DOI:

https://doi.org/10.15330/apiclu.62.4.44-4.52

Ключові слова:

судочинство, правосуддя, цивільний процес, позовне провадження, спрощене провадження, спрощене позовне провадження, порівняльне право, європейські стандарти судочинства.

Анотація

В даній статті досліджується особливості застосування типових форм (шаблонів) процесуальних документів в цивільному судочинстві країн-членів ЄС. В країнах-членах Європейського Союзу застосування типових шаблонів для подачі процесуальних документів у цивільному судочинстві має свої особливості. Основні риси цього підходу включають: 1. Стандартизація процесу, тобто у багатьох країнах-членах ЄС існують типові форми для різних видів процесуальних документів, таких як позовні заяви, відзиви, клопотання і т. д. Ці форми часто розроблені відповідно до законодавства та процедурної практики, що спрощує їх заповнення та подачу. 2. Простота у використанні для сторін: використання типових шаблонів полегшує завдання сторонам у справі, особливо тим, хто представляє себе без юридичної допомоги. 3. Спрощення процесу заповнення, та форми часто містять конкретні питання, на які сторонам потрібно відповісти. Це спрощує процес заповнення документів, оскільки сторони можуть використовувати готові шаблони і відповідати на конкретні запитання. 4. Полегшення роботи судів: Застосування стандартних форм дозволяє судам ефективніше обробляти та розглядати справи, оскільки це полегшує виділення ключової інформації. 5. Заохочення електронної подачі: у багатьох країнах ЄС впроваджені електронні системи подачі документів, де стандартні форми можна заповнювати та подавати в електронному вигляді. 6. Зменшення можливості помилок, адже стандартні форми допомагають уникнути недорозумінь і помилок у формулюванні правових документів, оскільки вони мають чітко визначені розділи та вимоги.
Загальна мета застосування типових шаблонів у цивільному судочинстві країн-членів ЄС – це зробити судовий процес більш доступним, ефективним і зрозумілим для громадян і зменшити адміністративні труднощі для судів. Також, такі процесуальні форми є одним із важливих елементів цивільного судочинства, які присутні у спрощеному позовному проваджені.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-04

Номер

Розділ

Теоретичні, порівняльні, філософські та історичні засади правого регулювання