Нормативно-Правове Регулювання Боротьби Зі Злочинністю У 20-30-Х Рр. ХХ Ст. В Руслі Сучасних Ідеологічних Процесів: Історичний Досвід Для України

Автор(и)

  • В.В. Голубош
  • В.М. Кіцелюк
  • А.Ф. Бондюк

Ключові слова:

ідеологія, боротьба зі злочинністю, радянський період, нормативно-правове регулювання.

Анотація

Для якісного розроблення нормативних положень варто знати історичні нормативні документи та добре розбиратись в ідеологічних процесах попе­редніх періодів державотворення з метою вибудовування сучасного етапу бо­ротьби зі злочинністю з урахуванням соціокультурних явищ та національних особливостей українського народу, а також міжнародних здобутків.

Концептуальні засади функціонування радянської правової системи перед­бачали силові, карально-репресивні методи роботи, що ґрунтувались на класо­вому підході, тож основним завданням сьогодення є відхід від означених прин­ципів та направленість на гуманізм. У практиці застосування законодавства в роки радянської влади приховані підводні камені. Належна оцінка такої реаль­ності допоможе суттєво підвищити правове виховання громадян, особливо коли йдеться про реальне вивчення та ознайомлення з правовими актами того часу.

У статті наголошується, що епоха деідеологізації усіх суспільно-політичних інститутів поступово відходить у минуле, а переосмислення багатьох процесів сучасності дає підстави дедалі глибше задуматись над ідеологічною складовою та нормативним регулюванням того часу, яка особливо актуальна сьогодні. Дер­жава має працювати над виробленням загальнодержавної ідеології, що відіграє важливу роль у боротьбі зі злочинністю. Особливу увагу слід приділяти сучас­ним ідеологічним процесам в Україні. Задля глибшого усвідомлення сказаного пропонуються цікаві міркування вчених у цьому напрямку, які наштовхують на авторські роздуми у рамках досліджуваної проблеми.

Водночас розгляд заявленої теми у ключі ідеологічних процесів є малодо- слідженим, абсолютна більшість публікацій носить фрагментарний характер. Особливої уваги заслуговують міркування В. М. Колемасова, які, власне, й наштовхнули на окремі роздуми і допомогли вибудувати вказану наукову працю за даною логічною структурою та послідовністю. Вона, безперечно, не претен­дує на комплексність, але заслуговує на увагу наукової спільноти з метою про­довження наукових напрацювань в означеному напрямку.

На наш погляд, гендерну ідеологію не можна ставити наріжним каменем розвитку державності, адже, з огляду на наявний досвід, вона зазнає нищівного краху, а отже, необхідно вдаватися до набагато вищих духовних орієнтирів. Для того, щоб виважено, комплексно та всесторонньо підійти до вирішення цих та інших завдань і зруйнувати міф про те, що «раніше все було погано, а зараз все добре», не повторювати в подальшому помилки здобутого історичного досвіду, нам слід зайнятися достовірним інформуванням громадськості, з дотриманням усіх вимог принципу гласності, всесторонньо висвітлювати позитивні і нега­тивні сторони того чи іншого історичного відрізку часу, тобто документально все підкріплювати та опубліковувати у найрізноманітніших джерелах.

Опубліковано

2020-02-28