СAТИРИЧНО-ГУМОРИСТИЧНІ ЧАСОПИСИ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ (на прикладі перших номерів “Червоної калини”)

  • Ірина Дружкова Одеська національна академія харчових технологій, кафедра соціології, філософії та права
Ключові слова: часопис, українські січові стрільці, “Червона калина”, Антон Лотоцький,, Микола Угрин-Безгрішний, гумор, сатира, поезія

Анотація

У статті на основі оприлюднених матеріалів робиться спроба розглянути один з багатьох аспектів діяльності Українських січових стрільців. А саме видання гумористичного часопису “Червоної калини” у 1917 р. Традиції самвидаву, поширені за часів дисиденства в ХХ ст., мали історичне підґрунтя саме в пресі українських січових стрільців. Видання містять різноманітний матеріал не тільки гуморис- тичного чи сатиричного характеру. Є літературні розвідки, поетичні сторінки та політична критика.

Часопис “Червона калина” був виданням стрілецтва, і в першу чергу саме для стрілецтва. Мі- сячник є сторінкою з історії українського народу та його визвольних змагань. До того ж пресу УСС різ- ного часу творили відомі літератори й художники. У цьому часописі добре можна виявити і патріо- тичний дух січових стрільців, і романтичність та ліричність поезії, присвяченої життю. Поезія проти- ставляється гумористичним, а то й сатиричним описам трагічних сторінок історії, що теж є одним із засобів долання перешкод і трагічного досвіду, який пережили вояки.

Опубліковано
2019-12-27
Номер
Розділ
Статті